Күні: Қазақ тілі Пән мұғалімі: Оспанова Гульнур Темирбековна
Сабақтың
тақырыбы: «Сын есім»
Сілтеме 4-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу пәнінің оқулығы
Мақсаты
Білімділігі: оқушылардың негізгі, туынды, дара, күрделі сын есімдерден алған білімдерін еске түсіру, жинақтау.
Тәрбиелігі: оқушыларды тапқыр да еңбекқор, ойлы болып өсуге тәрбиелеу; мақал-мәтелдер арқылы адамгершілік қасиеттерге, әдептілікке баулу.
Дамытушылығы: оқушылардың ой-өрісін кеңейту, туынды сын есімдердің жасалу жолдарын анықтай білуге дағдыландыру, тірек сөздер арқылы мәтін жазуға жаттықтыру.
Күтілетін
нәтижелер
Оқушылар топ ішінде ынтымақтастықпен жұмыс істейді;
бір - бірімен ой бөлісіп, берілген тапсырмаларды талдап салыстырады;
жұмыс кезінде ойларын ортаға салып, жауап береді
Сабақтың түрі Жаңа сабақ
Пәнаралық байланыс Дүниетану, бейнелеу, әдебиеттік оқу.
Қолданылатын әдістер Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын:
Ой шақыру, ойын, іздендіру, сұрақ - жауап, топпен жұмыс, СТО стратегиялары
« Жоба қорғау технологиясы», ойтолғаныс
жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын.
Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері, көшбасшы.
Керекті жабдықтар
Үлестірме парақшалар, қағаз, маркер, тапсырмалар интерактивті тақтада сызбалар.
Сабақтың барысы
Уақыты
Ойлауды жіктеу.
«Блум»
Тапсырма түрі,түрткілер.
Мұғалім іс-әрекеті.
Оқушы іс-әрекеті
Дерек
көздері
Бағалау
10
мин
Білу.
I.Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиалық ахуал:
Мұғалім Балалар (хормен)
- Әрбір адам?
- Әрбір сабақ?
- Әрбір ісің?
- Әрбір сөзің?
Топқа бөлу
Жемістер арқылы
-Туысым, досым, жұрағат.
- Үйрену, ұғу, ұлағат.
- Тірлік, тірек, адамдық.
- Шындық, бірлік, адалдық.
1-топ: Алма
2-топ: Алмұрт
3-топ: Шие
4-топ: Өрік
Оқушылар топқа бөлінеді.
суреттер
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Етістіктің шақтары бөлімін бекіту
1-топ: Осы шақ
2-топ: Келер шақ
3-топ: Өткен шақ
4-топ: Туынды етістік
Тапсырмаға сай жауаптарды тауып, жапсырады
Оқулықтан Әр кезеңді орындау барысында оқушыларға фишка таратылады
Сергіту сәті Оқушылар қайталайды,сергиді. Компьютер
7.
мин Түсіну. Жаңа сабақ:
«Жұмыла көтерген жүк жеңіл» айдарымен сабағымызды сайыс түрінде жалғастырамыз.
- Бұл мақалды қалай түсінесіңдер?
Сендер тек жұмыла, бірге жұмыс жасау арқылы сабақтың мақсатына жетесіңдер. Барлығымыз бірлесе отырып, жұмыс атқарамыз.
Тақырыпты ашу.
Бөлшектелген 4түлік суреттерін құрастырып, сипаттайды
1-топ: Қой
2-топ: Жылқы
3-топ: Сиыр
4-топ: Түйе
Сипаттаған сөздерің қандай сұраққа жауап береді?
Қандай? Қай? сұрағына қай сөз табы жауап береді?
1-жаттығу. Түртіп оқу
2-жаттығу. Есте сақтау диктанты
3-жаттығу. Тақтамен жұмыс.
Әр топ өз тапсырмасын қорғайды.
Оқулық, слайд
Өзара топтық тапсырманы бағалау
15
мин Қолдану. Топтық жұмыс
4,5-жаттығу
Оқушылар топтық тапсырманы бірге талқылауды, бірге орындап, тақтада қорғайды
Ватман, түрлі-түсті қаламдар, суреттер Өзара топтық жұмысты бағалау
7.
мин Талдау. Бекіту: Семантикалық карта Дұрыс жауаптарға + белгісін қояды Ватман
5.
мин
Жинақ- тау. V.Қорытынды:
"Вместе мы сила" видеоролигі
Бірге жұмыс атқарғандықтан барлығына жақсы баға қоямын. Талаптарыңа нұр жаусын!
Видеороликті тамашалайды, ой түйеді
Формативті.
Сабаққа « Кері байланыс» алу
Оқушылар сабақтың түсінікті болуына қарай,не түсінгеніне қарай «стикерлермен»кері байланыс береді. Стикер.
1.
мин Бағалау Бағалау: Күнделікке баға қою
Үйге тапсырма: Деңгейлік тапсырма
Тексерілді: